על עצמי

 

ח"כ רויטל סויד:

עוה"ד רויטל סויד היא בעלת תואר בוגר (L.L.B) ותואר מוסמך (L.L.M) במשפטים מטעם אוניברסיטת בר אילן. ב-1991 הוסמכה כעורכת דין לאחר התמחות במחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז תל אביב וב-1994 יסדה משרד עורכי דין שעסק בתחום הפלילי, והיתה לאחת מבכירי עורכי הדין העוסקים בתחום.

במהלך כהונתה כפרקליטה פגשה סויד את כל גווני האוכלוסיה הישראלית, ואת הפערים שבתוכה. בתקופה זו למדה סויד את משמעות וחשיבות שלטון החוק, ושמה לה למטרה לשמור ולהגן עליו.

לקראת הבחירות לכנסת ה-20, התמודדה סויד בפריימריז של מפלגת העבודה ונבחרה למקום ה-14 ברשימת המחנה הציוני. עם כניסתה לכנסת, פרשה ממשרד עורכי הדין שהקימה.

ח"כ סויד חברה בוועדת חוקה, חוק ומשפטבוועדת הפנים והגנת הסביבה בוועדה המיוחדת לחוק הלאום, וכן נבחרה כאחת משני נציגי הכנסת בוועדה למינוי דיינים.

כמי שצמחה במערכת המשפט, חרתה על דגלה את ההתמודדות עם השיח האלים והמסית ברשתות החברתיות. היא יסדה בכנסת את "השדולה למאבק בבריונות ברשת" ועומדת בראשה. ח"כ סויד היא ממובילי המאבק להגנה על מעמדו של בית המשפט העליון ועומדת בראש "השדולה לביצור מעמדו של שלטון החוק". היא מרבה לעסוק בזכויות נשים ובקידום אוכלוסיות מוחלשות.

סויד נולדה בחדרה ב-1967 למשפחה ציונית-דתית. הוריה הם אנשי חינוך, כאשר אמה ברוריה, בת למשפחת המייסדים ומורה במקצועה, ואביה יוסף, מנהל בית ספר יסודי בעיר.  כיום היא מתגוררת ברעננה עם משפחתה – בעלה וארבעת ילדיהם.