חוק השבת,מה עשתה ועדת שרים עם הצע״ח שלי,בעיית הנשק בחברה הערבית פתאום רוה״מ נזכר? קבלו את היועמ״ש הבא

היום אנו מציינים שבוע לפיגוע הטרור בבר ״הסימטא״ בדיזנגוף תל אביב בו נרצחו קורבנות הפיגוע, אלון בקל ז״ל ושמעון רווימי ז״ל וקורבן נוסף נהג המונית אמין שעבאן ז״ל. שבוע שלם ונכון לכתיבת שורות אלו המחבל עדיין מסתובב חופשי.
בעוד המדינה דואבת, דואגת וחוששת, מצא לנכון ח״כ מיקי זוהר להעלות את הצעת חוק השבת, השנויה במחלוקת גם בקרב הקואליציה עצמה.  הצעת החוק מבית היוצר של ח״כ מיקי זוהר היא עוד הצעת חוק פופוליסטית, מתריסה ומעמיקה את הפילוג בין הקבוצות השונות בחברה. ממש יצירת שנאת אחים – לחינם. השבת היא ערך עליון לעם היהודי, תמיד היתה. אני בוחרת ללכת לבית הכנסת בערב שבת ואינני יכולה או רוצה להחליט עבור אחרים היכן וכיצד לבלות את השבת שלהם.
בבחינת ״חיה ותן לחיות״. 
השבת, חשובה כיום מנוחה ומטעם זה יש לשמור על צביונו המיוחד של היום, בין היתר מטעמים סוציאליים ועל מנת להגן על אוכלוסיות מוחלשות הנאלצות לעבוד ביום זה. עסקים קטנים אשר נפגעים מתחרות בלתי הוגנת גם הם זכאים להגנה. זאת לצד הצורך בתחבורה ציבורית, גם אם חלקית, שתאפשר ניידות גם למי שאין לו רכב פרטי.
השבת ממילא נשמרת בכל עיר על פי המרקם של תושביה ועל פי האופי של היישוב.
בימים קשים אלו בהם עלינו לעשות הכל על מנת לאחד את העם, הצעת חוק כזו רק יוצרת ריב ומדון ומשסעת את החברה והכל בשם הפופוליזם. אני בעד השבת ונגד החוק.
עוד בשבוע שעבר עבר בוועדת שרים לענייני חקיקה חוק השקיפות, המכונה גם "חוק סימון העמותות" של שרת המשפטים, ח״כ אילת שקד. למותר לציין כי מדובר בחוק שאינו באמת חוק ״שקיפות״.
הצעת החוק של שרת המשפטים לא באמת מבקשת לקיים מנגנון של שקיפות, שכן כבר היום על פי דין, מחויבת כל עמותה לדווח לרשם העמותות מי הם תורמיה ובאתר הרשם קיימת שקיפות מלאה וניתן לראות את רשימת התורמים. אלא שהתיוג והסימון, נועדו רק על מנת להביך ולהפוך ״למוקצים״ את ארגוני שמאל. זהו חוק חשוך, שפוגע בדמוקרטיה ובחופש הביטוי ויש לעשות הכל על מנת שלא יעבור. החוק היה אמור לעלות ביום שני, אך לאור מהלכים שלנו מאחורי הנקלעים הצלחנו למנוע העלתו בשבוע הקרוב.

קרא עוד