2016 מסתיימת בפיאסקו מדיני ו-2017 נפתחת בחקירה פלילית,

החורף הגיע והרוחות סוערות. בבתי החולים תפוסה של 140%, וחולים שוכבים במסדרון ובחדרי האוכל עקב עומסים קיצוניים. כמו בחוץ, גם בכנסת, עבר שבוע רועם וסוער מתמיד. יום שישי קיבלנו תזכורת למדיניות ה"אין מדיניות" של נתניהו, כשמועצת הביטחון של האו"ם קיבלה החלטה נגד ההתנחלויות אשר פוגעת במדינת ישראל.
הנאום של ג'ון קרי אתמול היה מעין הצבת מראה ותיאור מצב מדויק. אך בעוד שג'ון קרי הולך אנחנו נשארים בקלחת של אזורנו. אם אנו רוצים להבטיח את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, עלינו לדבוק ב-2 מדינות לשני עמים. לא רק על גבי פודיומים אלא הלכה למעשה. לא עם כל הנאום של קרי הסכמתי, חבל שהוא היה רקוויאם ולא אות פתיחה, אך דבר אחד בטוח- רק אנו נוכל להבטיח את גורלנו, אף אחד אחד לא יעשה זאת במקומנו.
אתמול התבשרנו שראש הממשלה עתיד להיחקר תחת אזהרה בקרוב, בגין חשד לשחיתות. על אף שלא ניתנה הודעה רשמית בנושא, אומר בזהירות הראויה, שהגיעה העת לשים קץ לסימני השאלה המרחפים בחודשים האחרונים מעל ראש הממשלה וסביבתו. זהו אינטרס ציבורי שהחקירה תתקדם ותמוצה, אזרחי ישראל זכאים לראש ממשלה מתפקד, ונקי מכל רבב.
ובין לבין אנו חוגגים את חג חנוכה ואחינו הנוצרים חוגגים את חג הכריסטמס אז שיהיה לכולנו חג שמח ותמיד לזכור- גם אור קטן מאיר בחשכה גדולה.

קרא עוד