אני מאמינה

 

אחרי קריירה משפטית בת יותר מעשרים שנה כעו"ד פלילית מובילה החלטתי להפסיק לעשות לביתי ולהתחיל לעשות למען החברה שבה שאני חיה, למען המדינה שלנו. ההחלטה גמלה בי בקיץ 2014, במהלך הימים והשבועות הארוכים של מבצע "צוק איתן". הדאגה התמידית שחוויתי כאימא לחייל קרבי, שהשתתף במבצע מצד אחד, והשיח הנורא ש"שגשג ופרח" באותם ימים ברשתות ובחברה בכלל, חידדו אצלי את ההכרה, שמי שחרד ממה שקורה כאן אבל לא איבד תקווה ומאמין ביכולות הנפלאות הטמונות במקום הזה ובאנשיו, אין לו פריבילגיה לשבת על הגדר, להשקיף מהצד ולתת לאחרים להוביל. מי שרוצה לשנות, חייב ליזום ולהוביל בעצמו.

בשנותיי במערכת המשפט נחשפתי לכלל רבדיה של החברה הישראלית. שירותי בה זיכה אותי במפגש יומיומי עם בני נוער, בני מיעוטים, חרדים, חילונים, בוגרים וקשישים מהם למדתי שיעורים רבים ומשמעותיים על איכותה של החברה ועל הצורך לשמור על מרקמה העדין. את משימת השמירה הזו, הדבקות בערכי השוויון ואהבת העם והארץ, מביאה אני לתפקידי כחברת כנסת.

כי בימים אלו, כאשר מטיחים אנו זה בזו הטחות אשר האוזן אינה יכולה לשמוע והדעת אינה יכולה להכיל, כאשר שד רע ומר פורץ שוב ושוב לשיח הציבורי מבקשת אני לומר די. די לחוסר הסובלנות ולכוחנות, די לפלגנות ולשנאת האחים, דע מניין באת אך לא פחות חשוב דע לאן אתה הולך.

כמי שהייתה חלק ממערכת עשיית החוק, במשך עשרים ושלוש שנה, אני מתחייבת לא אתן לפרק את הדמוקרטיה. לא אתן לפגוע בבית המשפט העליון. לא אתן להסית ולהפלות חלקים מהציבור.

עם כניסתי לכנסת התחייבתי בפני בוחריי ובפני עצמי לחזק את יסודות הדמוקרטיה הישראלית' שאני כה גאה בה, לחזק את שלטון החוק המאפיין אותה, ואת מערכת המשפט שהייתה לי בית כמעט 23 שנה, את זכותו של כל אחד מאיתנו לחיות חיים מלאים, מגוונים ומספקים ובו בזמן לשמור על המרקם העדין והמיוחד שמהווה עמוד התמך החזק ביותר עליו מבוסס חוסנה של החברה הישראלית.

זו הדרך ואלו העקרונות שהתחייבתי להם עם כניסתי לכנסת, ומאז אני פועלת יום-יום לאורם ועושה כל שביכולתי כדי לקדמם. אלו לא סתם מילים גבוהות, אני מאמינה בהן בכל מאודי – אני כאן בשביל הדמוקרטיה שלנו, אני כאן בשביל האזרחים, אני כאן בשבילכם. הצטרפו אליי לדרך, בואו להשפיע יחד עמי!

שלכם,

רויטל